دوشنبه 11 ارديبهشت 1396 _ 05 شعبان 1438 _ 1 مه 2017
فارسی | English
 منوی اصلی
 
  پیام ریاست دانشکده

به نام خدای بخشنده و مهربان

جهان را چو باران به بایستگی                      روان را چو دانش به شایستگی


براي اينجانب مايه خوشبختي است كه بدينوسيله به بازديدكنندگان گرامي خوش‌آمد بگويم. دانشکده فنآوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بعنوان اولین و تنها دانشکده مستقل در حوزه فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر در استان آذربایجان شرقی است. در اين دانشكده سه برنامه آموزشي شامل مهندسي كامپيوتر، مهندسي فناوري اطلاعات و علوم کامپیوتر ارائه می شود، که دانشجويان در دو مقطع تحصيلي كارشناسي و ‌كارشناسي ارشد مشغول به تحصيل مي‌باشند. تاسیس گرایش هایی  نظیر هوش مصنوعی و رباتیکز رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد و آماده سازی بستر برای تاسیس مقاطع دکتری و همچنین افزايش کادر هیئت علمی و به خدمت‌گيري اساتيد مجرب جديد جزء اولويت‌هاي اين دانشكده مي‌باشد.

زمينه‌هاي تحقيقاتي اساتيد و دانشجويان تحصيلات تكميلي اين دانشكده از تنوع زيادي برخوردار است كه بعضي از اين زمينه‌ها عبارتند از: سیستم های هوشمند، یادگیری ماشین، بینایی ماشین، شبكه‌هاي كامپيوتري، شبكه‌هاي سنسوري، مهندسي نرم‌افزار، ‌سيستم‌هاي توزيعي، ‌هوش مصنوعي، ‌پردازش تصاوير و ويديو، امنيت اطلاعات و داده، پردازش سيگنال‌هاي چندرسانه‌ايي، تجارت الكترونيك.

در حال حاضر فارغ‌التحصيلان اين دانشكده در بخش‌هاي مختلف كشور عزيزمان مشغول به خدمت‌رساني هستند و بخشي از فارغ‌التحصيلان اين دانشكده نیز كه براي ادامه تحصيل در دوره‌هاي عالي‌تر به دانشگاههای ممتاز و تراز اول کشور و یا خارج از كشور رفته اند، به سبب برخورداري از هوش و ذهن خلاق و بر پایه آموخته های خویش، با موفقیت مشغول به تحصيل هستند. این دانشكده به داشتن دانشجويان لايق و تواناي خود افتخار مي‌كند و براي همه دانشجويان و فارغ‌التحصيلانش آرزوي موفقيت دارد.

                                                                                           دکتر مهدی هاشم زاده

                                                                       ریاست دانشکده فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر