چهارشنبه 15 تير 1401 _ 07 ذو الحجة 1443 _ 6 ژوئیه 2022
فارسی | English
 منوی اصلی
 
  پیام ریاست دانشکده
 

به نام خداي بخشنده و مهربان

جهان را چو باران به بايستگي                      روان را چو دانش به شايستگي

براي اينجانب مايه خوشبختي است كه بدينوسيله به بازديدكنندگان گرامي خوش‌آمد بگويم. دانشکده فناوري اطلاعات و مهندسي کامپيوتر دانشگاه شهيد مدني آذربايجان بعنوان اولين و تنها دانشکده مستقل در حوزه فناوري اطلاعات و مهندسي کامپيوتر در استان آذربايجان شرقي است. در اين دانشكده سه برنامه آموزشي شامل مهندسي كامپيوتر، مهندسي فناوري اطلاعات و علوم کامپيوتر ارائه مي شود، که دانشجويان در دو مقطع تحصيلي كارشناسي و ‌كارشناسي ارشد مشغول به تحصيل مي‌باشند. تاسيس گرايش محاسبات نرم و هوش مصنوعي رشته علوم کامپيوتر و گرایش معماری سیستم‌های کامپیوتری در مقطع کارشناسي ارشد و آماده سازي بستر براي تاسيس مقاطع دکتري رشته‌های دایر در دانشکده، و همچنين افزايش کادر هيئت علمي و به خدمت‌گيري اساتيد مجرب جديد جزء اولويت‌هاي اين دانشكده مي‌باشد. 
      زمينه‌هاي تحقيقاتي اساتيد و دانشجويان تحصيلات تكميلي اين دانشكده از تنوع زيادي برخوردار است كه بعضي از اين زمينه‌ها عبارتند از: سيستم هاي هوشمند، يادگيري ماشين، بينايي ماشين، شبكه‌هاي كامپيوتري، شبكه‌هاي سنسوري، مهندسي نرم‌افزار، ‌سيستم‌هاي توزيعي، ‌هوش مصنوعي، ‌پردازش تصاوير و ويديو، امنيت اطلاعات و داده، پردازش سيگنال‌هاي چندرسانه‌ايي، تجارت الكترونيك.     
      در حال حاضر فارغ‌التحصيلان اين دانشكده در بخش‌هاي مختلف كشور عزيزمان مشغول به خدمت‌رساني هستند و بخشي از فارغ‌التحصيلان اين دانشكده نيز كه براي ادامه تحصيل در دوره‌هاي عالي‌تر به دانشگاههاي ممتاز و تراز اول کشور و يا خارج از كشور رفته اند، به سبب برخورداري از هوش و ذهن خلاق و بر پايه آموخته هاي خويش، با موفقيت مشغول به تحصيل هستند. اين دانشكده به داشتن دانشجويان لايق و تواناي خود افتخار مي‌كند و براي همه دانشجويان و فارغ‌التحصيلانش آرزوي موفقيت دارد.

                                                                                                       دکتر مهدي هاشم زاده

                                                                                   رياست دانشکده فناوري اطلاعات و مهندسي کامپيوتر