دوشنبه 11 ارديبهشت 1396 _ 05 شعبان 1438 _ 1 مه 2017
فارسی | English
 منوی اصلی
 
  معرفی دانشکده

معرفی دانشکده فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر:

دانشکده فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر در سال ۱۳۸۴ فعالیت رسمی خود را با پذیرش ۲۸ نفر دانشجو در مقطع کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات آغاز نموده است. در حال حاضر این دانشکده دارای ۵ عضو هیات علمی تمام وقت (۴ استادیار و۱ مربی مامور به تحصیل مقطع دکتری) است. همچنین ۴ بورسیه مقطع دکتری طی یک سال آینده به کادر هیئت علمی دانشکده اضافه خواهند شد. در این دانشکده، دانشجویان در سه مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر-گرایش فناوری­اطلاعات، مهندسی کامپیوتر-گرایش نرم افزار و علوم کامپیوتر و یک مقطع کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات مشغول تحصیل هستند. همچنین مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز از رشته های در حال تاسیس این دانشکده است.

طبق آمار رسمی بیش از ۹۰ درصد فارغ التحصیلان و حتی دانشجویان شاغل به تحصیل دانشکده در تخصص های مرتبط با این رشته در شرکت های صنعتی، رایانه ای، گرافیک، طراحی و مؤسسات علمی مشغول بکار هستند که نشان از توانمندی دانشجویان و اساتید دانشکده دارد. آمار بالای قبولی فارغ التحصیلان این دانشکده در مقاطع تحصیلی بالاتر در دانشگاه‌های برجسته کشور و رتبه اکتسابی آنان نشانگر پایه ی علمی قوی فارغ التحصیلان این  دانشکده است. علاوه بر این، برگزاری دوره های تخصصی توسط دانشجویان آموزش دیده در طول سال تحصیلی از جمله توانمندی‌های علمی این دانشکده بشمار میرود.

سایر موفقیت‌های دانشکده شامل: برگزاری اولین کنفرانس ملی تحت عنوان «محاسبات توزیعی و پردازش داده‌های بزرگ» در اردیبهشت ماه 94، اولین کنفرانس ملی توسعه کاربردهای صنعتی اطلاعات ارتباطات و محاسبات در بهمن92 ، هشتمین دوره مسابقات ملی رباتیک موش های هوشمند در شهریور 92 ، برگزیده شدن دانشجوی نمونه کشوری  سال 92 از این دانشکده از میان کل دانشگاههای کشور، ‌کسب رتبه 26 کشوری در مرحله نهایی بیستمین المپیاد کشوری رشته کامپیوتر، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی،.... است.

هم‌اکنون این دانشکده با داشتن ........ و ....... نفر فارغ التحصیل بترتیب در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و ....... و .......  دانشجوی مشغول به تحصیل به ترتیب در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بعنوان تأثیر گذارترین و تنها دانشکده مستقل فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر در شمال غرب کشور بشمار میرود.

 
رشته و گرایشهای دایر در دانشکده:  

ردیف

رشته

گرایش

مقطع

1

مهندسی فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات

کارشناسی

2

 مهندسی کامپیوتر

فناوری اطلاعات

 کارشناسی

3

مهندسی کامپیوتر

نرم افزار

 کارشناسی

4

علوم کامپیوتر

 علوم کامپیوتر

 کارشناسی

5

مهندسی فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات

کارشناسی ارشد

 

رشته های در حال تاسیس دانشکده:   

ردیف

رشته

گرایش

مقطع

1

مهندسی کامپیوتر

هوش مصنوعی و رباتیکز

کارشناسی ارشد

2

مهندسی کامپیوتر

نرم افزار

کارشناسی ارشد