دوشنبه 11 ارديبهشت 1396 _ 05 شعبان 1438 _ 1 مه 2017
فارسی | English
 منوی اصلی
 
  آزمایشگاهها

کارشناس مسئول آزمایشگاهها : مهندس مریم راضی

مدرک تحصیلی: کارشناس ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش طراحی و تولید نرم افزار

 

آزمایشگاه سیستم عامل

هدف كلي اين درس آشنايي دانشجويان با مفاهيم عملي درس سیستم های عامل است. تجهیزات این آزمایشگاه شامل 9 دستگاه کامپیوتر که بصورت شبکه قابل دسترسی می‌باشند برای انجام پروژه های سیستم عامل، cluster (پردازش موازی)، محاسبات پرسرعت و موازی از جمله اهداف راه اندازی این آزمایشگاه بوده است.

 

 

آزمايشگاه شبكه

هدف كلي اين درس آشنايي دانشجويان با مفاهيم عملي درس شبكه‌هاي كامپيوتري است. آزمايشگاه مذکور مي‌تواند امکانات لازم براي اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي در زمينه شبکه‌هاي کامپيوتري را فراهم نمايد. همچنين تجهيزات اين آزمايشگاه مي‌تواند امكان تحقيق در زمينه‌هاي عملي دروس امنيت شبكه و تحليل و طراحي شبكه‌هاي كامپيوتري را نيز فراهم نمايد.

در این آزمایشگاه سایتی با 9 دستگاه کامپیوتر که بصورت شبکه قابل دسترسی می‌باشند ایجاد شده است که می‌تواند پاسخگوی 18 نفر از دانشجویان به صورت گروههای دو نفره در هر دوره برگزاری آزمايشگاه باشد.

 

  

آزمايشگاه پايگاه داده

آزمایشگاه پایگاه داده این دانشکده با هدف پوشش دادن درس یک واحدی با همین نام تجهیز شده است. دانشجویان در قالب واحد درسی" آزمایشگاه پایگاه داده" برخی تکنیک های مربوط به نرمال‌سازی بانک های اطلاعاتی را به صورت عملی فرا می گیرند و همچنین با سرویس های متنوع بانک های اطلاعاتی  Microsoft SQL Server   آشنا می شوند. این آزمایشگاه نیز شامل 9 دستگاه کامپیوتر می باشد که دانشجویان در قالب گروههای دو نفره از آنها بهره برداری می کنند.


کارگاه کامپیوتر

کارگاه کامپیوتر با سایتی شامل 40 کامپیوتر جهت آشنائی هرچه بیشتر دانشجویان ورودی با مفاهیم اولیه کامپیوتر آماده سازی شده است. این کارگاه به منظور پوشش دادن به سرفصل زیر ارائه شده است:

تاریخچه ،انواع  و کاربردهای کامپیوترها شامل کامپیوترهای شخصی، ایستگاههای کاری، مینی کامپیوترها و کامپیوترهای بزرگ و سوپرکامپیوترها- ساختمان کامپیوترهای شخصی و تجهیزات جانبی آنها شامل مادربرد، چاپگر، اسکنرو دروازه های سری و موازی و.... - مبانی فناوری اطلاعات و آشنائی با 6مهارت دیگر از مهارت های ICDL شامل: ویندوز xp ،Word ، Excel ، Access ، PowerPoint   و اینترنت.